0
Tõsiselt mitte-tõsine R. :)

Flickri “alternatiivlappamine” (because paging sucks)

Olles maailma popim(?) fotosait ja pakkudes arendusvõimalusi “kolmandatele parteidele”, tekib peatselt igasugu alternatiivseid liideseid, kuidas pilte vaadata. Sest inimesed, tänu jumalannale, ei ole kunagi rahul ning üleüldse – tsiteerides esimesena tutvustatavat: flickrleechi: “because paging sucks

flickrleech
Kuvab PALJU pisipilte korraga, sortimis-otsimiskriteeriumiteks Interestingness, kasutajanimi, lemmikud, setid, grupid jne. Selge kasutajaliides.

flickriver
Popp (loe: web 2.0) rakendus, mis valitud kasutajat, gruppe, lemmikuid, sõpru jne laseb vaadata konstantse voona, pidevalt pilte juurde laadides, kui edasi kerid. IMHO kiireim viis mingeid gruppe või kellegi teise lemmikuid läbi vaadata, sest kuvatakse standardsuurusega fotod, mitte pisipildid. Miinuseks see, et kuskile keskele ei saa linkida, kui pooleli jääb.

bighugelabs: flickr tools
SUUR ports erinevaid vahendeid, neist teemakohaseim on Scout, mis laseb vaadata, kas su (mu) fotod on Explore/Interestingness‘sse sattunud. Lisaks ka Explore suvalist “kohta” viimastel päevadel või suvalisel kasutaja jms. sealhulgas nn. DNA, mis teeb kokkuvõtte kõigest.

flexplore
Püüab su lemmikuid analüüsides leida fotosid, mis võiks sulle (mulle) veel meeldida, arvestades nende inimeste lemmikuid, kellega teil on samad lemmikud (äge lause :) ). Lisaks veel lemmikute top30, “sugulashinged” ja tavapärased asjad: konkreetse kasutaja fotod ja lemmikud. Miinus: veidi aeglane

taggraph
Juba läbi siit jooksnud, ent endiselt lahe tag’idel baseeruv graafiline “võrkbrauser” (tuulelohe). Ilus. Veidi kasutu.

See nimekiri on eelkõige enda jaoks (sestap ka lingid minukesksed), et ma neid ei unustaks ja selleks, et te saaks mulle anda linke veel ägedamatele asjadele…

Last but not least – teab keegi – kui pilte vaadata üle API, kas ta Flickr’i pildi statistikasse kirja läheb?

2 thoughts on “Flickri “alternatiivlappamine” (because paging sucks)

  1. API kohta – oleks loogiline kui läheks. Aga kui näiteks accessitakse jpegi otseurliga farmblah.blah.flickr.com (mis viraalse leviku puhul juhtub päris tihti) siis tõenäoliselt ei jõua ta veebilogidest kaugemale…

Comments are closed.