Arbuus (ristatud tarakaniga)
Mäletate seda nalja:
– “Mis juhtub, kui arbuus ristata tarakaniga?”
– “Lõikad arbuusi lahti ja seemned jooksevad laiali…”
Nali naljaks, hetkel kuluks hirmsasti ära praktiline teostus. Selle arbuusi oleks sm. Keegi nigu Tootsi rosinasaiasoovituse järgi kokku monteerinud…
Tegelikult tahtsin ma kirjutada hoopis vabavaralistest veebirakendustest (hakkasin taas tegelema sellega, mida ma ammu lubasin – Nipernaadi vedamine mamboserveri peale…)
Uskumatu, kuhu see saidihalduse pakett (CMS) jõudnud on – imelihtne install, kaunis admin-moodul, hunnik pluginaid – lihtsalt hämmastav. Ja kõik see – oleks ma telemarketroid, röögataks ma nüüd leebe jõulisusega – TASUTA! :). Ma ei tee nalja, on jah…
Mamboserver sai Nipernaadi raamtarkvaraks võetud järgmistel põhjustel:
- tasuta
- sisu võimalikult lihtne hooldada ka tehnilist teadmist omamata
- võimalikult levinud (suur kasutajakskond tagab tavaliselt abi saamise )
- modulaarsus ja ka keeruliste lisamoodulite olemasolu a la ostukorvisüsteem veebipoes
Päris läbi ma veel asjadest närinud ei ole – tegemist on väga võimeka (seega kohati keeruka) süsteemiga. Eriti tobe on see, et pole veel korralikult pihta saanud, kuidas lisatakse pilte teksti sisse…
See ei ole tegelikult esimene seda laadi positiivne šokk (šokk – rohkem, kui üllatus). Selle sama blogimootori – WordPress – viimase versioni (alpha-4, ka praegune jookseb alpha‘l – 2) installi lihtsus ja laienenud kasutusvõimalused on sellised, et nutt tuli peale :). Ja ma ei ole ainuke, kes sellega rahul – vt. ka näiteks Anti liikumist MovableType’lt WP’le.
WP’l ootan veel “küpset” versiooni 1.3 – selles lisanduvate lõplike template-halduse ja staatiliste lehekülgedega saab senisest lihtsamalt valmis ehitada ka fotoblogi põhjad ja funktsionaalsuse
Nii see kipub paraku olema, mida võimekamaks süsteem muutub seda keerulisemaks läheb lihtsate asjade tegemine.
Kuule, a sa raporteeri Mambo success-story siis blogisse kah, kui see sul üleval ja edukalt konfitud. Või kui mitteedukalt, siis kah, et mis jamad olid.