0
Müravähendus, pisuke värvi korrigeerimine, crop, väiksemaks tegemine, kerge unsharp mask

Fotode pisiparandus

Teeks väikese kiirküsitluse:
– milliseid programme kasutad enda fotode töötlemiseks-korrigeerimiseks?
– mis funktsioone sealt tavaliselt kasutad (punasilmsus, auto-levels, kontrasti muutmine, suuruse muutmine, teravuse suurendamine)?

10 thoughts on “Fotode pisiparandus

 1. Photoshop CS2

  Kontrastsus koos heledusega, vahel veel muid värvi tjuunimi;
  Sharpen ka vahest

  Üldiselt suht vähe ning paar kindlat liigutust

 2. algaja nagu ma olen siis töö masinas kasutan vaid IrfanView’d aga kodus on enamasti Microsoft PhotoEditor või siis keerulistemate (a’la maailma pööramine ja midagi veel) toimingute tarvis Picasa.

  aa enamasti on ikka crop või suuruse muutmine ja kontrast

 3. Photoshop 6.0.1.

  üritan võimalikult vähe teha ehk saada kaameraga maksimaalselt kasutatav tulemus.

  mõnikord tuleb kaadrit keerata (Rotate Canvas), Curves ja Unsharp Mask. Gradient Mapi abil saab mustvalgeks.

 4. Vanasti PS, nüüd peamiselt GIMP. Kurvid ja levelid enamasti. Mõnda asja on aga jah, Picasaga lihtsam ja kiirem teha, nt õgvendamine ja punasilmade koristamine.

 5. Photoshop CS.
  Mõnikord Auto-Contrast, harvemini Auto-Colors. Veel havemini keeran Curve. Cropin nii kuis meeldib või nii kuis parem effekt jääb.
  Toone lisan aegajalt vastavalt meeleolule. Kas soovin pilti külmemaks või soojemaks. Eks ta ole.

  Ja ei saa öelda, et oleks töödeldud foto. Tegelt kõike seda tehakse ju laborites ka. Noh. : )

 6. Photoshop
  See, kui palju teen, sõltub skänni headusest peamiselt. Paar korda olen Fronitieri ja hea laborandi koostöös sellised failid saanud, et ainult resize ja minimaalne selective unsharp mask tarvilik. Tavaliselt teen ühele keskmisele fotole ctrl + alt + shift + tilde ja ctrl + J ninge levelitega helendite värvid paika, siis ctrl + shift + e ja uuesti ctrl + j ning levelitega kogu pilt tumedamaks-kontrastsemaks, pärast seda maskin välja liiga tumedaks läinud alad. Mõnikord kasutan channeleid ja levelite erinevaikasutasin viimati siis, kui pidin CT jaoks sitast saia tegem:).
  Üldiselt meeldib mulle fotoshop vähemalt sama palju, kui värvipimikus mässata. Kontroll.

 7. mina digi(seebi)fotoka kasutajana olen pruukinud PhotoExpressi, mille koos fotokaga sain. kasutusel on põhiliselt kaks funkstiooni: heledus-tumedus ja teravuse reguleerimine. vahel naljaviluks saab pööriseid ja mustreid ka tehtud, aga seda haruharva.

 8. mhmmm, mina lappan paki pilte läbi pärast ilmutusest kätte saamist ja siis rebin pooled pooleks ja viskan minema. huvitav, äkki peaks ka moderniseeruma?

Comments are closed.