MÜÜDUD: Nikon D90, osta: mingi kompaktsem… a milline?

[EDIT]: Kaamera läinud…

Hämmastav, kui vähe häid pilte teeb kodus sahtis istuv hea kaamera. Seetõttu otsustasime vähendada pere digipeeglite arvu 2x ja vahetada ühe neist millegi vastu, mis kotis/taskus elik kaasas ka oleks…

Seega: müüa Nikon D90 (kere), mille “läbisõit” on üsna tagasihoidlik, ligi 21 000 kaadrit (sealhulgas siia postitusse pistetud pildid Jaapanist). Ilus, hästi hoitud.

Hind: nooh, teeme 299 eurot.

Puudu on LCD kaitse (see on ~1 euro eBays). Laadija + aku on loomulikult olemas, kaelarihm, ilmselt leiab ka karbi, manuali ja lisajuhtmeid (olemas, ent vist ei asu hetkel Tartus).
Mingi mälukaardi võin ka anda, a nad on omajagu kasutuses olnud.

Tuunikala "aastarõngad"
Tuunikala “aastarõngad”, hämar hommikune kalaturg

Miks eelistada vana D90 näiteks uuele D3?00/D5?00 kerele? Esmalt kasutusmugavus – kere on paremini käes istuv, kaks “ratast”, et ava/säri kruttida, on ikka 2 “ratast”. Tehn. küljest: D90’l on sisemine teravustamismootor, e. saaks kasutada autofookust ka vanemate objedega. Hästi ehitatud kaamera, usaldusväärne: ta oli natuke kõrgema klassi kaamera juba tol ajal (hetkel on 3000-seeria kõige odavam ots, seejärel tuleb 5000, siis 7000. D90 oli D7000 eelkäija). Ja 12M pikslit on endiselt pea kõigeks piisav.

Nüüd teleturg: …ja see pole veel kõik :D
Võib-olla on sul kõik tuttav, võib-olla alles alustad – kõik alustavad millalgi. Äkki on sul kasu kui:
– annan kauba peale raamatu Duncan Evans: Portreefoto
– … ja käerihma (oluliselt mugavam kui kaelarihm IMHO, eriti kui aktiivselt tänaval/üritustel pilte jahtida).
– objet mul pakkuda ei ole, a võin aidata valida ja näidata, mis mul on ning mis nad teevad
– lisaks võin ka üleüldise pikema intro teha kaamerale või lihtsalt pildistamisele.

Asukoht: Tartu
Kirjuta sepp@offline.ee või jäta kommentaar või kõlla 5118586, kui asi huvitab.

Japan, Tokyo, bar, karaoke, street, urban
Pildistab ka @ISO800, @pimedas, @ebakaines olekus, @karaoke :P

Ostmise pool on keerulisem – mille vastu ta vahetada? Kaamera peaks olema:
– suhteliselt kompaktne (taskusse mahtumine on kahtlane, mulle tundub, a loota ju võib)
– hea pildikvaliteediga, sh vähene müra vähemalt ISO800ni, RAW tugi loomulikult
— suurem sensor oleks tore, a muudab ostu tiba kalliks vist (a la Sony)
– “valge” toruga, soovitavalt ka väljasuumituna
– mugav kasutada, ISO muutmine ei tohiks olla 6+23 sammu kaugusel menüüs
– mingi viewfinder ei teeks paha, ainult LCD on kuidagi harjumatu
– überzoomi või trendiliistakat ei taha :)

Seni silmahakanute head-vead:
Fujifilm X20: läbivalt “valge” toru (F2-F2,8), mõnusalt palju nuppe, a see teeb ka ta veidi kobakaks. X100/s jäävad kahjuks kalliks.
Sony RX100: veidi suurem sensor (APS-C pole, on 1 tolline), seega kallim. Suumi lõpus läheb tiba pimedaks. Ka kasutusmugavus pole teada. RX100 II/III jäävad jälle kahjuks kalliks.
Panasonic LX7: hea toru, a vähe nuppe
Canon G1X / G16: ei teagi, neid ikka kiidetakse aga… kuidagi kobakad paistavad, põle ei tegu, ei nägu
Canon S120: jällegi – tihe soovitus, aga tõenäoliselt seebika kasutusmugavus?
Pentax SX-1: vot üks imelik, a huvitav loom
hübriidid: kit-objed on üldiselt kobakad ja pimedad (3,5-6…), õhukese kere eelised kaovad kohe ära. Pannkook-fixid on… fixid. Ja millegipärast mulle tundub, et ma ei peaks veel ühes “kogu kõik torud” mängus osalema :D

Ideid? Mis nimekirjast puudu on?
Kas kellelgi on neid Tartus näppida pakkuda?

Valge on valge, must on must (@Tokyo kuulus kalaturg).
Valge on valge, must on must (@Tokyo kuulus kalaturg).

6 thoughts on “MÜÜDUD: Nikon D90, osta: mingi kompaktsem… a milline?

 1. Pentax Q7:
  + Väike kere
  + Tagasihoidlik hind
  + Custom conf nuppe
  +/- Vahetatavad objektiivid

  Ise kaalun hetkel LX7 ja Q7 vahel.

 2. Need mõlemad paistavad üsna okei-ish. Pentaxil on muidugi see zoom->kobakas obje teema taas. Oly’l paistab ka mingi kaksikvend Samsungilt olema, kõlava nimega EX2F… Hmm…

 3. tegin kunagi sama lükke ja müüsin kogu fotokola maha , sest lapsed said fotost rohkem tähelepanu ja kaamerad jäid tolmu koguma :) sain palju raha ja otsustasin eufoorias ka seebika võtta, et ehk naine sellega on valmis lapsi jne pildistama ja hea ju oleks, kui midagi asisemat käepärast oleks.

  võrdlesin fuji x20 ja x10, võtsin x10 kuna ikkagi suht sama ja eeliseks odavam hind, funktsionaalsuse vahe minimaalne. Tulemus see , et sellega ikkagi hea vahest pilti teha , aga 99% pilte tehakse täna ikkagi moblaga ja isegi see x10 on piisavalt kolakas (kuigi mahub ka taskusse ja eraldiseisev, et seda kasutada keegi eriti ei viitsi, seadistada veelvähem ja fixobjet , valget toru ja väikes zoomi ulatust oskab enivei ainult gurmaan hinnata . Olen pannud tähele seda, et enamasti jäävad need kaamerad inimestel kasutamata kolmel põhjusel:
  * aku laadimiseks peab aku eemaldama (moblat laed koguaeg)
  * objet ei viitsi keerata , seadistamisest rääkimata (sul ei ole midagi keerata, üks nupp teeb pilti)
  * seal ei ole dropboxi ja pildid ei hüppa ise netti (be warned fuji -l ei ole tavaline usb kaabel)

  kui poleks palju raha saanud, siis ilmselt oleks mõttekam mul lihtsalt kogu kola ja klaasid alles hoida ja esmalt kelleltki seebikas kõrvale laenata ja vaadata kas see uus asi leiab rohkem kasutust. Muidu annad hea asja ära ja võtad mõttetuma asja samamoodi tolmu koguma, sest ise ei taha kasutada kuna oled peegli tulemusega/võimalustega harjunud ja teised ei kasuta kuna moblaga on 10x lihtsam.

 4. 269.-

  Antoni jutul on jumet, seda on ka teised rääkinud/soovitanud. Va. see osa, et ma tõsiselt sooviks, et moblal oleks midagi keerata :D

  X10/X20 olen nüüd vitriinis korra vaadanud ja nad on natuke suured küll, Sony RX100 on selles osas ärevam mudel. Ricoh GR oleks muidugi eriti ärev, ent sel on fiksobje ainult…

 5. Sama teema olen ise ka korra läbi käinud. Lõpuks valisin Fuji XF1. On stiilne, obje läheb täitsa sisse kuigi lõpus natuke pime on. HD videot saad ka 30min kui vaja ja tuleb täitsa asine. Kaks akut pead kindlasti omama. Kuna käivitus on mehaaniline (on/off nupu pole) siis sellevõrra on reageerimise aeg lühike aga kui tööl siis on lust. Seadistamine ei ole võib olla kõige mugavam aga auto režiimis ka kõik töötab nii et pärast polegi töötlust vaja. Kui soovid proovida anna teada :)

Comments are closed.